Zuza pierwsza w Quadowej klasie Ladies – Wywiad

Zuza Ścibior to zdecydowanie jedna z najlepszych zawodniczek quadowych w naszym kraju. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Zuzką na temat ostatnich zawodów,które odbył się w Czechach i na których nasza zawodniczka dała z siebie wszystko:

W niedzielę 22 września w czeskiej miejscowości Bela u Jevicka odbyła się kolejna eliminacja tegorocznych Amatorskich Mistrzostw Czech i Moraw CRC. Nasza zawodniczka ponownie zajęła pierwsze miejsce w klasie Ladies. Zdobyła 18 sekundową przewagę nad rywalkami.

Gravity: Jaki masz sposób na to aby w dniu zawodów mieć jak najwięcej siły i energii ?

Zuzanna: Podstawa to odpowiednie odżywianie nie tylko dzień przed zawodami ale codziennie. Czy to po czy przed czy nawet w dniu zawodów. Pomagając swojemu organizmowi w zebraniu siły i wytrwałości do walki w dzień przed zawodami jem makaron ( porcja węglowodanów) oraz dużo piję. Natomiast w dzień wyścigu nie wolno zjeść nic ciężkiego do strawienia. To co najważniejsze, żeby w dniu wyścigu bardzo dużo pić. To jest najważniejsze, ale nie czystą wodę tylko napoje uzupełniające.

Gravity: Z jakim nastawieniem jedziesz na zawody?
Zuzanna: „ Pewna siebie” <śmiech>… Oczywiście żartuje. Zawsze bardzo się stresuje dzień przed. Emocje nie do opisania. Zawsze staram się dzień wcześniej przejść tor i wyobrazić sobie jak powinnam jechać, jakich błędów nie popełnić, którą hope nauczę się skakać na treningu, a z którą będę miała problem. Miałam już sporo wywrotek i wiem co może się w razie czego stać. Jak tylko przychodzi moment pierwszego startu… stoję w bramkach i widzę 15, a potem 5 to wszystko się zmienia. Cały stres odchodzi.

Gravity: Uzyskałaś na tych zawodach najlepszy czas. Jak to możliwe? Na jakich torach trenujesz przed zawodami ?
Zuzanna: Trenuje tylko na polskich torach co nie za bardzo ułatwia mi sprawę, ale żaden trening kondycyjny czy wysiłkowy nie zastąpi samej jazdy na quadzie. W Polsce tory mają zupełnie inne podłoże. U nas są piaszczyste i wolne tory, natomiast w Czechach na odwrót, są one twarde i bardzo szybkie.Nie trenuje czeskich torów ponieważ mam bardzo daleko.

Gravity: Wiemy, że walczysz o pierwsze miejsce w klasie Ladies. Po mimo wygranej już nie jednej eliminacji w tym roku nadal nie jesteś pierwsza w klasyfikacji generalnej. Czym jest to spowodowane ?
Zuzanna: Nie wystartowałam na pierwszej eliminacji Amatorskich Mistrzostw Czech i Moraw w tym roku, co spowodowało, że od samego początku miałam stratę 40 punktów do pierwszego miejsca. Na każdej kolejnej eliminacji staram się nadrobić punkty. Dam z siebie wszystko, żeby tylko się udało.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>