Zosia Klepacka na podium!

Może troszkę ze spóźnionym zapłonem wrzucam tego newsa, ale to nie istotne, istotne jest to że nasza REPREZENTANTKA – Zosia Klepacka zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

“Zwykły dzieciak z szarego podwórka staje jutro na starcie w windsurfingu i walczy o medal igrzysk olimpijskich!!! Bracia i siostry….:)” – napisała na swoim facebooku. Zosia Klepacka. Brązowa medalistka z Londynu. Zawodniczka, która właśnie zrealizowała swój cel. W pięknym stylu. W ostatnim, najważniejszym wyścigu, zajęła trzecie miejsce. Zaimponowała zwłaszcza na ostatnich metrach. Klepacka postanowiła sprzedać medal wywalczony na początku sierpnia, a pieniądze z licytacji zamierza przekazać na leczenie chorej sąsiadki – 5-letniej Zuzi.

Zofia Klepacka, urodzona 26 kwietnia 1986r. w Warszawie, od wielu lat przynależy do elity Światowego żeglarstwa, w klasach regatowych. Obecnie trenuje i startuje w Olimpijskiej klasie RS:X.
Zofia jest jedną z pretendentek do zdobycia złotego medalu nadchodzących Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Obecnie, mając już zapewniony start w regatach Olimpijskich, trenuje na akwenach międzynarodowych, aby jak najlepiej przygotować się do startów w tej najbardziej prestiżowej imprezie sportowej. Od wielu lat angażuje się w akcje społeczne mające na celu pomoc dzieciom z rodzin najuboższych i domów dziecka. W marcu 2006 roku, wraz ze Swoim przyjacielem i znanym na polskiej scenie muzycznej raperem, Rafałem ‘Pono’ Poniedzielskim , założyła Fundacje Hey Przygodo, mającą na celu pomoc i rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży w Polsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>