RED BULL SPRINT & SKID – Ostrokolowe wyzwanie

Unikalne połączenie ostrokołowych sprintu i skidu – tak w skrócie można opisać rowerowe zawody Red Bull Sprint & Skid. 23. czerwca 2012 w Warszawie, na bulwarze przy „Cudzie nad Wisłą” nie zabraknie niezwykle szybkich przejazdów i spektakularnych, nawet kilkudziesięciometrowych, poślizgów z zablokowanym kołem. Wszystko to w formule pojedynków jeden na jednego, w których przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Celem zawodów jest wyłonienie najbardziej wszechstronnego rowerzysty.

Rowerzyści jeżdżący na tzw. ostrym kole (fixed gear), czyli rowerze bez wolnobiegu, stanowią niezwykle ciekawą, kolorową subkulturę wielkomiejską. Rower to dla wielu nie narzędzie pracy, czy zabawy, ale filozofia życia. To właśnie do nich skierowane są zawody Red Bull Sprint & Skid.

O co chodzi? Zabawa polega na przejeździe po dwustumetrowym, prostym odcinku ulicy. Zawodnicy punktują pokonując trasę w jak najkrótszym czasie w jedną stronę i wykonując jak najdłuższy skid, czyli poślizg, z powrotem. Suma punktów, za oba elementy wyłoni zwycięzcę. Możemy spodziewać się dużych prędkości, spektakularnych poślizgów i rowerzystów wychylonych daleko poza kierownicę, by odciążyć tylne koło.

W zawodach startować można jedynie na rowerze z ostrym kołem, czyli bez wolnobiegu, przerzutek i hamulców. Rywalizacja będzie się odbywała w parach, systemem pucharowym. Lepszy – przechodzi dalej.

Zawody startują: 23.06.2012 r., 15:00 – 18:00

Zapisywać się możecie poprzez stronę: WWW.REDBULLSPRINTANDSKID.PL

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>