FINAŁ RED BULL BC ONE 2011 – MOSKWA

W chłodną listopadową noc 26 listopada ponad 2 000 fanów przybyło do moskiewskiego Cyrku Nikulina i poczuło niezwykle gorącą atmosferę finału zawodów Red Bull BC One. Stara arena, na której zwykle występują artyści cyrkowi i konie, tym razem gościła najlepszych b-boyów świata prezentujących swe budzące podziw akrobatyczne umiejętności w walce o mistrzowski tytuł.

Serca publiczności i sędziów bez reszty podbił b-boy Roxrite. Zwycięstwo zapewniły mu kombinacje czystych kroków, muzykalności, niepowtarzalny styl oraz niemal nienaturalna zdolność do zastygania bez ruchu. Zawody Red Bull BC One w Moskwie były trzecim podejściem Roxrite’a do zdobycia mistrzowskiego tytułu – w 2007 i 2008 roku dotarł do finałów Red Bull BC One, co tylko zwiększyło jego determinację. „Wygrałem niemal każdą większą bitwę w swoim życiu, a to był jedyny tytuł, którego brakowało w mojej kolekcji i który chciałem zdobyć przed ukończeniem 30 lat”.

Zwycięstwo Roxrite’a oznaczało, że w finałowych walkach doświadczenie zatriumfowało nad młodzieńczą energią. Amerykanin zmierzył się z b-boyem Lil G, 21-letnim specjalistą od power moves z Wenezueli, którego akrobatyczne popisy stawiały publiczność na równe nogi.  Łzy rozczarowania były dowodem na to, jak bardzo Lil G pragnął wygranej. Powiedział: „To były moje czwarte mistrzostwa Red Bull BC One. Wiem, że wciąż jestem młody i  pewnie dostanę kolejną szansę, ale wiem też, że rozwinąłem się i byłem pewien, że mogę dziś wygrać!”.

Kolejną atrakcją  wieczoru okazał się lokalny bohater Yan the Shrimp z Moskwy, który awansował do drugiej rundy, pokonując legendę Red Bull BC One b-boya Hong 10 z Korei, mistrza z 2006 roku. Tegoroczny skład zawodników był najsilniejszym w historii. Każda kolejna bitwa – od pierwszej rundy aż do ostatniej – była pokazem niezwykłej energii, pełnym szalonych ruchów i emocji.

Zawody Red Bull BC One narodziły się w 2004 roku w Szwajcarii i od tamtej pory podróżują po świecie, co roku zmieniając kraj, w którym rozgrywane są finały.  Postrzegane są obecnie jako Super Bowl breakdance’u. W tym roku internetową relację na żywo śledziły dziesiątki tysięcy fanów przed komputerami, a w licznych miastach na całym świecie – od Bombaju do Rotterdamu – zorganizowano publiczne transmisje.

Więcej informacji o Red Bull BC One znajduje się na www.redbullbcone.pl

Źródło: Red Bull Polska – Łukasz Koper

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>