Kim jest Felix Baumgartner?

Z racji tego że w ostatnich dniach jest ogromne halo na punkcie Operacji Red Bull Stratos, postanowiliśmy z grubsza przybliżyć Wam postać Felixa Baumgartnera.
Felix Baumgartner od lat sprawdza możliwości ludzkiego ciała w powietrzu. Przeloty nad kanałem La Manche, skoki z najwyższych budowli na świecie, spadki swobodne z Kosmosu – tak właśnie wygląda chleb powszedni dla Austriaka.
Pochodzi z Salzburga, gdzie w wieku 16 lat spróbował po raz pierwszych swoich sił w skokach ze spadochronem. Brał udział w pokazach armii austriackiej. W 1988 roku jego ścieżka skrzyżowała się z Red Bullem.
W latach dziewięćdziesiątych Baumgartner porzucił tradycyjne skoki ze spadochronem i skupił się na nowej wówczas dyscyplinie – BASE Jumpingu. Szybko dostał się do światowej czołówki. Obecnie jest najlepiej rozpoznawalnym reprezentantem tej konkurencji.

GO FELIX!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>