Skateboardowy dom marzeń – PAS House ETNIES!

Jakiś czas temu wpadłam na pomysł stworzenia internetowego przewodnika po najbardziej nietypowych [!] skateparkach na świecie, i tak o to w dniu dzisiejszym wprowadzam go w wirtualne życie…

Pierwszym “parkiem”, który przykuł moją uwagę jest paryski PAS House – ten skateboardowy dom marzeń,powstał przy pomocy artysty Gila Lebon Delapointe oraz architekta Francois Perrina z Air Architecture.

Założyciel znanej firmy Etnies: Pierre André Senizergues, artysta Gil Lebon Delapointe oraz architekt Francois Perrin z Air Architecture połączyli swoje siły i postanowili sprawdzić, czy utopijna idea miasta skate’ów może stać się realna. W tym celu stworzyli pełnowymiarowy prototyp przyjaznego skaterom mieszkania. Całe mieszkanie ma powierzchnie wynoszącą ok 70 m2, na której znalazły się meble wypoczynkowe, stół dla czterech osób oraz aneks kuchenny.

Warto zaznaczyć, że meble pochodzą z kolekcji Skate Study House, a ich dłuższe krawędzie są zaopatrzone w ulubione przez zajawkowiczów sportów extreme -RAILE. Dzięki temu na każdej powierzchni można jeździć, albo grindować.Ale to tylko początek, bo zespół szykuje się do zbudowania całego domu dla Senizerguesa…Jak nie trudno sobie wyobrazić projekt ten będzię z pewnością skateboardowym El Doradem !

Czym jest GRIND? Dla zielonych czytelników Grind to rodzaj ewolucji w różnego typu sportach ekstremalnych (skateboarding, BMX, soaping, snowboarding itd.), polegający na ślizganiu się po rurkach, poręczach lub krawędziach murków.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>