Zuza Scibior w wywiadzie dla Gravity

Czas leci jak szalony, zima na szczęście już ucieka, a do zawodów jeszcze tydzień. Sezon quadowy rozpoczynamy II eliminacją Mistrzostw Czech i Moraw, która odbędzie się 21 kwietnia. Jak wiadomo już pierwsza runda została odwołana z powodu pogody. Natomiast żeby sprawdzić umiejętności i przygotowanie naszej zawodniczki do sezonu podjęliśmy decyzje, aby wystartowała ona w tą niedzielę 14 kwietnia w dodatkowej eliminacji, którą będzie I runda Mistrzostw Czech w miejscowości Kramolin. Po raz pierwszy pojedziemy na zawody tak wysokiej rangi. Zuza Ścibior wystartuj w klasie Kobiet. Trzymajcie kciuki !!!

Jakie masz plany na sezon 2013

– Moim priorytetem na ten sezon są Mistrzostwa Czech i Moraw oraz Mistrzostwa Polski. Plany na ten sezon są takie, aby zdobyć podium w nowej klasie Quad Hobby w Mistrzostwach Czech i Moraw w, której będę startowała po raz pierwszy, a także zdobycie podium w klasie Junior w Polskich Mistrzostwach w, których startuje od 2010 rok
u.

Na jakim quadzie będziesz startowała w tym sezonie?

– W tym sezonie startować będę na quadzie Yamaha YFZ 450 tak samo jak w latach poprzednich.

Co będzie znajdowało się na twojej stronie internetowej?

-Strona internetowa będzie jednym z głównych źródeł informacji dotyczących mojego życia sportowego. Treningi, zawody, zdjęcia, osiągnięcia wszystko to będzie dokładnie opisane.

Ciężko jest ścigać się z samymi facetami ?

-Oczywiście że jest ciężko. Jest to męski sport. Chłopaki są zdecydowanie silniejsi ode mnie. Ale to właśnie to mnie mobilizuje. Jeżeli wygram z nimi to znaczy, że zrobiłam coś co nie jest osiągalne dla wszystkich.

Jak godzisz naukę z pasją ?

- Nie mam wolnego czasu, ale naukę bez problemu godzę ze szkołą. Nie mam z tym żadnego problemu.

Widzieliśmy, że w zeszłym sezonie brałaś udział w zawodach Quad Speedway ( zawody żużlowe). Czy w tym sezonie również pojawisz się na torze żużlowym ?

- W zeszył sezonie wystartowałam w zawodach Quad Speedway’a i nie ukrywam, że była to dobra decyzja. Jest to zupełnie inny sport niż Quadcross, zupełnie inna technika jazdy i przede wszystkim inne przygotowania maszyny. W tym roku postanowiłam skupić się tylko na Quadcrossie, ale jeżeli będzie możliwość to z wielką chęcią na treningu żużlowym pokażę się.

Jakie jest twoje największe marzenie ?

- Bardzo chciałabym wystartować w USA w klasie kobiet. Tam kobiety śmigają lepiej od naszych polskich chłopców. To co one wyprawiają na torach to jest nie do pojęcia. Moim celem jest zdobycie odpowiednich umiejętności, aby móc wystartować tam i się nie zbłaźnić.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>