Zuza Scibior – dziewczyna z quadcrossową pasją!!!

Oto kolejna osoba, która według nas zasługuję na uwagę. Pomimo swojego młodego wieku, ma na swoim koncie kilka quadowych osiągnięć,i w dodatku jest…Dziewczyną!!! Mamy nadzieje, że ten artykuł przybliży Wam sylwetkę pewnej zajawkowiczki, w której żyłach płynie ROCKET FUEL!!!

Nazywa się Zuzanna Ścibior ma 16 lat i jest uczennicą jednego z warszawskich gimnazjów. Pomimo tego, że jest normalną nastolatką, jej życie wypełnia pewna nietypowa jak dla kobiety pasja jaką są QUADY. Od 8 lat startuje w zawodach motocrossowych, rajdy i jazda w trudnym terenie to jej żywiołł!!!
Jej pierwszym quadem był quad KYMCO 150, na którym jeździła w latach 2004-2005, następne dwa lata przejeździła Quadem Lucky Star o nieco większej pojemności niż jej poprzednia maszyna – 200!
W 2005 roku po raz pierwszy wystartowała w zawodach, który przyczyniły się do tego że pokochała ten sport i rozwija się w nim po dzień dzisiejszy. Po “Lakim” przyszedł czas na kolejną maszynę, w latach 2008-2009 Zuzka startowała na Raptorze 250, natomiast w 2010 roku przesiadła się na kultową i kochaną przez riderów YAMAHE YFZ 450, na której to ściga się do dziś!!!
Kocha to co robi, i mimo tego że jest jedyną kobietą startującą w zawodach to nie ma żadnej taryfy ulgowej i jest traktowana na równi z innymi zawodnikami!!!

Zuza na swoim koncie ma już wiele osiągnięć o których warto wspomnieć:

W 2007 roku mając 11 lata : Została Wicemistrzem Polski w Pucharze PZM w klasie Młodzik Quad Cross Country oraz Mistrzem w Markowej klasie Lucky Star Młodzik Quad Country Cross..
Rok później uplasowała się na 3 pozycji w Pucharze PZM w klasie Młodzik Cup by Yamaha w Motocrossie Quadów, a także zdobył tytuł WICEMISTRZA podczas zawodów „Quad Golden Cup by Univerpal” w klasie Quad Silver Cup Młodzik.

Jej największym osiągnięciem jest zdobycie Drugiego Wicemistrza Polski 2011 w klasie Quad JUNIORJest pierwszą kobieta, która stanęła na podium na świecie w tej dyscyplinie!!!Tytuł drugiego Wicemistrza Polski w Quadcrossie jest dla mnie ogromnym wynagrodzeniem za cały trud, wysiłek oraz za czas który poświęciłam, aby to osiągnąć. ” mówi Zuza.

Sport ten jednak to, jak wiadomo, nie tylko adrenalina i przyjemność z jazdy – to również spore koszty, jeżeli ktoś byłby zainteresowany supportem tej przesympatycznej i utalentowanej wschodzącej gwiazdy quadów wszelkie propozycje może kierować na adres zuza.scibior@interia.pl, ewentualnie do teamu gravitymag.pl kontakt na stronie.

gravitymag.pl trzyma mocno kciuki za Zuzę w obecnym sezonie i zapewnia jej patronat medialny, o jej dokonaniach będziemy Was informować na bieżąco!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>