TORRES ROZPOCZYNA SEZON OD ZWYCIĘSTWA W DUBAJU

Ruszył kolejny sezon Red Bull X-Fighters! W piątkowy wieczór (15. kwietnia) w Dubaju Dany Torres wpisał się w historię tegorocznej edycji jako zwycięzca inauguracyjnego odcinka serii. Ponad 15,000 fanów obserwowało rywalizację zorganizowaną na jednej z plaż w hotelowej dzielnicy miasta. Zwycięzcy pogratulował sam Książe Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Szejk Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum.

Zawody Red Bull X-Fighters odbywały się już wcześniej w piaszczystych plenerach, jednak tym razem rywalizacja przekroczyła granicę kolejnego kontynentu. Dubaj stał się pierwszym w historii przystankiem organizowanym w Azji! Okolice plaży Jumeirah to prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych miejsc w Dubaju, dlatego nikogo nie dziwił fakt wyprzedania wszystkich biletów zaledwie w kilka dni. To właśnie tutaj znajdują się największe hotele i kompleksy wypoczynkowe w mieście. Jak zwycięstwo w tak dostojnym miejscu wpłynie na 23-letniego Torresa? Po pokonaniu w finale ubiegłorocznego vice mistrza serii, Norwega Andre Villa, z pewnością wykaże się on mocną determinacją w walce o mistrzowski tytuł. Było to już piąte zwycięstwo Hiszpana w serii Red Bull X-Fighters. Warto zwrócić uwagę, że jedno z nich zdobył podczas zawodów w Warszawie w 2008 roku. Z pewnością i tym razem Dany będzie chciał wykorzystać doskonałą formę, by 6 sierpnia ponownie sięgnąć po wygraną w Polsce.

Obrońca tytułu z 2010 roku, Amerykanin Nate Adams, został niespodziewanie wyeliminowany w półfinałach: „Presja była ogromna. Martwi mnie też bardzo wysoki poziom u moich konkurentów. Czekam na Brazylię, tam wiele może się wyjaśnić” powiedział Nate komentując swoje trzecie miejsce w konkursie. Pierwszą piątkę zamknęli Australijczyk Blake Williams oraz młody talent z Nowej Zelandii, Levi Sherwood.

Azja to nie jedyny kontynent, który zostanie pierwszy raz podbity w ramach tegorocznej serii. Ostatni odcinek zawodów w 2011 roku zorganizowany zostanie w ojczyźnie Robbiego Maddisona – Australii. Jednak zanim oczy świata FMX zwrócą się na antypody, na najlepszych riderów czeka między innymi polska edycja w Warszawie. Dla kogo Stadion Narodowy okaże się szczęśliwym gruntem? Odpowiedź już 6 sierpnia.

Kolejne przystanki Światowej Serii odbędą się w: Brasilii (28 maja), Rzymie (24 czerwca), Madrycie (15 lipca), Warszawie (6 sierpnia) i Sidney (17 września).

Wyniki Red Bull X-Fighters Dubaj 2011
1. Dany Torres – ESP

2. Andre Villa – NOR

3. Nate Adams – USA

4. Blake Williams – AUS

5. Levi Sherwood – NZL

6. Eigo Sato – JAP

7. Robbie Maddison – AUS

8. Adam Jones – USA

9. Taka Higashino – JAP

10. Rob Adelberg – AUS

11. Lance Coury – USA

12. Jackson Strong – AUS

Info: Łukasz Koper – Red Bull Polska
Foto: Red Bull Photofiles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>