PIERWSZY DZIEN RED BULL 111 MEGAWATT ZA NAMI!

Wczoraj w samo południe, na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, rozpoczęły się starty kwalifikacyjne zawodów Red Bull 111 Megawatt. Do walki o miejsce w niedzielnym wyścigu finałowym przystąpiło 500 uczestników. 476 spośród nich udało się osiągnąć wynik decydujący o uczestnictwie w głównej rywalizacji.

Sobotnie zmagania rozpoczęła konferencja prasowa z udziałem topowych zawodników światowego enduro. Gospodarz zawodów, Tadeusz „Taddy” Błażusiak nie ukrywał radości, że fani sportów motocyklowych będą mogli doświadczyć takiego wydarzenia po raz pierwszy w Polsce.

„Spełniło się moje marzenie! Jestem szczęśliwy, że idea zawodów spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem. Nie mogę doczekać się startu”. – mówił wielokrotny Mistrz Świata super enduro.

Entuzjazm Polaka podzielał także Brytyjczyk Jonny Walker, który przyjechał do Bełchatowa powalczyć o jak najwyższe miejsce na podium:

„Nigdy wcześniej nie brałem udziału w wyścigu na takim piaszczystym terenie. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Bardzo podoba mi się format zawodów, to że mogą razem mierzyć się amatorzy i profejsonaliści. Każdy może wygrać”.

O godz. 12:00 w należącej do Polskiej Grupy Energetycznej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów rozgległy się silniki motocykli zawodników ubiegających się o miejsce w finale. Etap kwalifikacyjny zakładał pokonanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy, ruszający pojedynczo z linii startu, mogli dwukrotnie pokonać trasę eliminacyjną – lepszy z przejazdów włączany był do klasyfikacji. Osiągnięty wynik zawodnika zadecydował o pozycji na starcie w niedzielę. Zawodnicy musieli podołać trasie w czasie mniejszym niż 20 minut. Taki rezultat udało się wywalczyć 476 zawodnikom. Najszybsi byli kolejno: Jonny Walker, Taddy Błażusiak, Łukasz Kurowski. Warto dodać, że do udziału w zawodach Red Bull 111 Megawatt, będących jednymi z najbardziej widowiskowych, ale i ekstremalnych sporód sportów off-roadowych, zgłosiły się 3 kobiety. Wśród nich była członkini Łodzkiego Klubu Motorowego, Ewelina Szkudlarek:

„Chciałam pozdrowić wszystkich panów, którzy wątpili, że ja i inne dziewczyny poradzą sobie z dzisiejszą trasą. Bo to oni teraz siedzą przed komputerami, a my możemy stać ramię w ramię z tyloma świetnymi zawodnikami. To wspaniałe przeżycie!” – powiedziała po swoim starcie 18-letnia uczestniczka.

Finałowy wyścig Red Bull 111 Megawatt rozpoczął się dziś o godz. 13:00. 476 uczestników ruszyło ze startu wspólnego w trasę, której jedno okrążenie wynosi 15 km. By zająć jak najwyższą lokatę zawodnicy będą musieli pokonać okrążenie trzykrotnie w jak najszybszym czasie. Wstęp dla publiczności jest wolny, megaenergetyczne emocje gwarantowane!

Info: Informacja prasowa Red Bull

Foto:

Łukasz Nazdraczew

Tomek Gola

Damian Kramski

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>