Night of the Jumps 2011 znowu w Polsce!

Po trzech latach nieobecności, po raz pierwszy od roku 2007, Mistrzostwa Świata we freestyle motocrossie wracają do Polski! Przedostatnia runda w sezonie Night of the Jumps odbędzie się w dniach 26-27. listopada w Gdańsku

Po trzech latach nieobecności, po raz pierwszy od roku 2007, Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie wracają do Polski! Night of the Jumps, poExtreme Freestylers w maju oraz Red Bull X-Fighters w sierpniu jest już trzecim świętem dla fanów FMX w naszym kraju. Gdy pozostałe dwie serie są tylko zawodami, Noc Skoków to Mistrzostwa Świata FIM. Co ciekawe, w ramach sezonu Night of the Jumps rozegrane zostaną jeszcze Mistrzostwa Europy UEM we Freestyle Motocrossie oraz międzynarodowe zawody z serii IFMXF (International Freestyle Motocross Federation).

Takie połączenie trzech różnych zmagań w jednej serii gwarantować może wysokie zainteresowanie i emocje nie tylko ze strony widzów, ale przede wszystkim zawodników. Mistrzostwa świata połączone z dwoma innymi seriami zmotywuje kierowców do wykonywania ewolucji, które dla zwykłych śmiertelników mogą wydawać się niemożliwe. Na rampach pojawią się wielcy współzawodnicy z poprzedniego sezonu, jak Libor Podmol, Brice Izzo czy Jose Miralles. Dołączy do nich też David Rinaldo, nowicjusz w Night of the Jumps, który zachwycił wszystkich swoim doublegrab backflipem. Do IFMXF powróci Rob Adelberg, a kolejne znane w świecie FMXu nazwiska, które pojawią się w serii NOTJ, to Massimo Bianconcini oraz Fabian Bauersachs. Sezon 2011 Night of the Jumps będzie 10 rocznicą powstania tej serii.

Pierwsze dwie Noce Skoków odbędą się już w dniach 19-20. lutego we włoskim Turynie. Następnie zawodnicy poskaczą w Niemczech, Szwajcarii, Turcji oraz Rosji, a po czteromiesięcznej przerwie wakacyjnej udadzą się na Łotwę, do Austrii oraz Czech. Night of the Jumps na przedostatnie spotkanie, rundę piętnastą i szesnastą przyjedzie do Polski. Walka w gdańskiej Ergo Arenie, która odbędzie się w dniach 26-27. listopada, jako spotkanie przedfinałowe gwarantuje ogromne emocje i wspaniały pokaz umiejętności. Finał zawita do Brazylii 10. grudnia, jednak jeszcze nie wiadomo do jakiego miasta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>