Milena Kojder o przygotowaniach do Diverse Night Of The Jumps – Wywiad

Dwie rundy Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie: Diverse Night Of The Jumps zawitają do krakowskiej Tauron Areny już 20 i 21 marca.  Z ponad 2 tysięcy ton ziemi powstanie ogromny tor do Freestyle Motocrossu z sekcją supercrossową. Reprezentanci między innymi: USA, Australii, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz oczywiście Polski powalczą o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.  O tym jak idą przygotowania do tej imprezy, opowie nam nie kto inny jak Milena Kojder – Zawojanka z motocrossową pasją! Jesteście gotowi na freestyle’owe powitanie wiosny?


Gravity Mag:  Cześć Milena ! Wiem, że pracujesz przy organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata FMX:  Diverse Night Of The Jumps, które odbędą się już 20 i 21 marca w Krakowie. Na czym dokładnie polega Twoja praca przy tym projekcie?

Milena: Na chwile obecną zajmuje się gwiazdą specjalną, która wystąpi podczas NOTJ, organizuje prace hostess ( czasami sama jestem jedną z nich) koordynuje współprace z wystawcami, będę również zajmować się zawodnikami oraz gośćmi podczas afterparty.

Gravity Mag: Jak idą przygotowania do tej imprezy?

Milena: Co do przygotowań to na chwile obecną mamy bardzo gorący okres, masa pracy, a czasu coraz mniej Uruchomiliśmy drugi dzień zawodów, dlatego też cała ekipa pracuje na zwiększonych obrotach. Jednak patrząc na zaangażowanie wszystkich śmiało mogę powiedzieć, że każdy widz długo nie zapomni tego eventu.

Gravity Mag: FMX jest znanym sportem wśród osób “siedzących” w klimacie sportów motorowych. Przed chwilą powiedziałaś, że : “Każdy widzi długo nie zapomni tego eventu”. W jaki sposób zachęciłabyś do przybycia na organizowane przez Was zawody osoby, który z FMX nigdy nie miały styczności?

Milena: Jeżeli chodzi o formę promocji zaczeliśmy od spektakularnej konferencji prasowej na której przed Kraków Areną odbył się pokaz FMX.  Oczywiście w dużej mierze stawiamy na facebook’a na którym ciągle umieszczamy coś nowego. Dodatkowo zorganizowaliśmy konkurs MISS FMX 2015 oraz wystawę fotograficzną w słynnym Forum Przestrzenie w Krakowie. Dużą formą promocji jest też nowa kolekcja Diverse, która w dużej mierze reklamuje nasz event.

Gravity Mag: Lista potwierdzonych zawodników jest naprawdę imponująca. Poraz kolejny nasz kraj odwiedzą najlepsi riderzy FMX z calego świata . Masz jakiś swoich faworyta, bądź faworytów którym kibicujesz szczególnie?

Milena: Kibicuje wszystkim zawodnikom. Mam nadzieję, że będą mile wspominać pobyt w naszym kraju. Jednakże przyznam się, że z całego serca kibicuje Marcinowi Łukaszczykowi,  który jest niezwykle utalentowanym, polskim zawodnikiem, a jednocześnie jest przesympatycznym człowiekiem.

Gravity Mag: Sama też jeździesz w motocrossie. Nie przeszło Ci kiedyś przez myśl aby spróbowaniu swoich sił we Freestyle Motocrossie?

Milena: Kiedyś miałam takie myśli, jednak psychika nie pozwala mi się przełamać i pozostane bliżej ziemi.

Gravity Mag: Skoro już jesteśmy przy Motocrossie, jak idą Twoje przygotowania do sezonu?

Milena: W tym sezonie będę jeździć tylko i wyłącznie rekreacyjnie, gdyż w czerwcu wylatuje na dłuższy pobyt do USA.
Mimo to całą zimę spędziłam na rehabilitacji oraz na siłowni. Kondycja w moim przypadku jest przygotowana pod amatorski krótki sezon.

Gravity Mag: Dzięki wielkie za wywiad. Życzę udanego wylotu! Część Gravity Mag’u  również wybiera się w tym czasie za Ocean, licze że uda nam się tam spotkać i zbić pjone! Tymczasem do zobaczenia w Krakowie!

Rozmawiała: Nikki

Zdjęcia: Zbiór prywatny Mileny

Bilety w dalszym ciągu można nabyć w Salonach Empik na terenie całego kraju, oraz poprzez stronę: >>click<<

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/885460831472111

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>