Relacja z ostatniej edycji Sony VAIO Joy Ride Open – Harenda by Gravity

Po bardzo extremalnym weekendzie w Zakopcu, ekipa Gravity Magu melduje się już w swoich domach!!!

Trzeba przyznać, że ostatnia edycja Sony VAIO Joy Ride Open 2013 jest kolejnym dowodem na to, że organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania i zorganizowali naprawdę konkretne zakończenie sezonu, które na zakopiańską Harendę przyciągnęło blisko 300 zawodników i setki widzów.

Jako pierwsi do boju stanęli najmłodsi zawodnicy podczas konkurencji Pucharu Skrzata, która została rozegrana na torze do dual slalomu. Pomimo niesprzyjających, błotnistych warunków młodzi zajawkowicze nie poddawali się i dzielnie walczyli o wysokie miejsca. Najlepsi okazali się: Michał Dendys, Wojciech Dendys, Łukasz Zychowicz, Inka Janula. Po Pucharze Skrzata przyszła kolej na kultową konkurencję Polish 4X Open w której wygrali: Joanna Wypiór, Piotr Szwedowski, Dominik Dendys.

Na Harendzie miały miejsce również zawody w skokach snowboardowo-narciarskich czyli FlyBag Winter Session supported by APO. Dwumetrowa skocznia, która posłużyła do podniebnych ewolucji lądowanych na gigantycznej poduszce pneumatyczne przyciągnęła zarówno rowerzystów, jak i snowboardzistów i narciarzy. W kategorii freeskii wygrał-Hubert Zieliński, snowboard APO zagarnął Nikodem Nixon Franczak, natomiast wśród rowerzystów najlepsze okazało się podwójne salto Pawła Karwota.

Po godzinie 15, rozpoczęły się eliminacje do najważniejszej konkurencji zawodów czyli Diamondback Night Downhill gdzie blisko 200 rowerzystów w ciągu dnia zacięcie walczyło o wejście do finałów oraz punkty potrzebne do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Wieczorem przy sztucznym świetle rozpoczęły się finały tej unikatowej odmiany zjazdu rowerowego. Lampy halogenowe, latarki doklejane do kasków, to tylko niektóre elementy, które oświetlały zawodnikom drogę do zwycięstwa. Wśród nich znaleźli się również i tacy hardkorowi zjazdowcy, którzy jechali bez oświetlenia. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Adrian Sokalski, Damian Staśko, Anna Domagała, Radek Dudek, Konrad Skorczyński, Mateusz Baliński, Michał Micha, Michał Gzela.


Diamondback Night Downhill był ostatnim przystankiem w drodze po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Sony VAIO Joy Ride Open 2013. Po podliczeniu punktów zdobytych przez riderów na zawodach w Kluszkowcach, Wierchomli i Zakopanem, w swoich kategoriach wygrali:Dariusz Kutek(Hobby Full), Piotrek Zając(Hobby Hardtail), Damian Staśko(Hobby Junior), Łukasz Kozioł(Kadet), Anka Domagała(Kobiety), Radek Dudek(Master 1), Krzysiek Gargas(Masters 2) oraz Maciek Hojnor(Pro).

Na uwagę zasługuje również nasz przewspaniały team – High Five Racing Team x Diverese Extreme Team. Chłopaki jak zwykle pokazali totalną klasę! Banan w swojej kategorii: Hobby Hardtail w eliminacjach jak i w finałach nie opuszczał pierwszej dziesiątki, kończąc w klasyfikacji generalnej na 7 miejscu.
Tomasz uplasował się na 4 miejscu, co dało mu 2 bardzo wysokie miejsce w generalce Juniorów ze stratą 10 punktów do lidera!!! Marek z powodu kontuzji nie mógł niestety wystartować.

Mamy nadzieje, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy!

Wyniki ostatniej edycji i generalki znajdziecie tutaj: >>results<<

foto: Grzegorz Bachórz https://www.facebook.com/GBachPhoto

Przy okazji z tego miejsca dziękujemy wszystkim za bardzo dobre afterparty! W szczególności chłopakom z High Five Racing Team :*

Pjona!

Gravity Crew

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>