POWRACA SERIA “UCI MOUNTAIN BIKE WORLD CUP PRESENTED BY SHIMANO”

W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia o 12.30, we francuskim mieście Lourders, odbędzie się pierwszy przystanek tegorocznej serii UCI Mountain Bike World Cup presented by Shimano. W tym roku zawody downhillu i cross-country odbędą się z jeszcze większym rozmachem i prędkością niż kiedykolwiek wcześniej. Więcej zespołów, więcej narodowości i oczywiście więcej sportowej akcji. Red Bull TV pokaże na żywo zawody z tegorocznego cyklu. Ekscytujące transmisje poprowadzą legendy tego sportu, Rob Warner oraz Claudio Caluori.


Od 12 kwietnia do 23 sierpnia fanów MTB, a konkretnie downhillu i cross-country dosłownie porwie wyścigowa akcja w wykonaniu 130 zespołów z 33 krajów, walczących o trofeum Pucharu Świata MTB UCI. W tym roku przez wszystkie wyścigi przeprowadzi widzów Rob Warner- znany komentator i legenda brytyjskiego MTB, zapewniając ostre
i zabawne komentarze. Przez cały czas będzie go wspierać Claudio Caluori, człowiek orkiestra sportów ekstremalnych, który na miano ulubieńca fanów zasłużył sobie już zeszłosezonowymi zapowiedziami trasy.

Sezon rozpocznie się 12 kwietnia w zupełnie nowym miejscu na mapie Pucharu Świata UCI – we francuskim Lourdes. Downhillowa trasa w Pirenejach – długa na 2,5 km i prowadząca 470 m w dół – to dla większość zawodników nieznany teren. Francuscy riderzy startujący w Pucharze Francji lub trenujący w tym regionie, jak na przykład Loic Bruni, poczują się pewnie jak w domu, pokonując te szybkie, dobrze im znane, trasy. Jednak pojawią się tam również aktualni mistrzowie z Wielkiej Brytanii, którzy postarają się, by ich zwycięska passa nie została przerwana. Gee Atherton na pewno da z siebie wszystko, aby odebrać koronę zeszłorocznemu mistrzowi Joshowi „Ratboyowi” Brycelandowi.Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności będą mieli także zawodnicy uprawiający cross country. Wsród mężczyzn najciekawiej zapowiada się pojedynek Julien Absalon’a i Nino Schurter’a, natomiast wsród kobiet faworytkami są Jolanda Neff i Catharine Pendrel.

Harmonogram wszystkich wyścigów i czasy transmisji w Red Bull TV

Red Bull TV będzie relacjonować Puchar Świata UCI na żywo – w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych
z systemami Android, iOS i Windows Phone, na wybranych platformach partnerów, takich jak Apple TV, Xbox 360, Amazon Fire TV (US), Chromecast, lub na specjalnym kanale w telewizorach Samsung Smart TV (2011+) dostępnym
w 194 krajach.

Link do transmisji zawodów: http://www.redbull.tv/videos/event-stream-495/downhill-finals#autostart

Informacja prasowa: www.redbull.pl