Paweł Pawełek Stachak – Wywiad dla Gravity!!!!!

O Pawełku pisaliśmy już jakiś czas temu przy okazji premiery jego editu podsumowującego sezon 2011.Teraz prezentujemy Wam wywiad z tym 16-letnim riderem, który pochodzi prosto z serca Małopolski i z pewnością sporo namiesza w nadchodzącym sezonie!

nikki: Siema Pawełek! Powiedz nam na początku co Cię skłoniło do wyboru większych kół?
pawełek: Co mnie skłoniło do 24 calowych kółek? Hmmm…Myślę, że to przez to że moja zajawka narodziła się w lesie. Znaczna większość znajomych ujeżdżała wtedy duże koła, 20cali nie brałem pod uwagę.

nikki: Zauważyłam, że dużo riderów zaczyna jazdki na 20 calach a później przesiada się z ciekawości na 24, i na odwrót. Nie myślałeś kiedyś o zmianie MTB na BMXa?
pawełek: Kto wie, może pojawi się możliwość spróbowania 20 cali w okresie zimowym, myślę, że będzie to bardzo fajna sprawa. Ale przesiadka na stałe nie wchodzi w grę.

nikki: Pomimo swojego młodego wieku, naprawdę mega dobrze progressujesz, wszystkich zapewne ciekawi to kiedy zacząłeś swoją przygodę z rowerem?
pawełek: Moja przygoda z rowerem zaczęła się jakoś pod koniec podstawówki, wiec no dłuższą chwile temu.

nikki:
I wówczas Twoim pierwszym rowerem był….
pawełek: Ciągle sypiący się GTIX

nikki:
Z kim bym nie przeprowadzała wywiadu, to każdy z moich rozmówców podkreślał to, że jego pierwszy sprzęt był totalną katastrofą. Ale czasy GTIX’a odeszły już dawno w zapomnienie, i teraz możesz nam coś opowiedzieć o swoim aktualnym secie.
pawełek: Mój obecny secik opiera się na ramie AGang i na Circusie od Manitou, oczywiście wciąż 24 calowe koła. Na tą chwile, śmiało mogę powiedzieć, że nigdy żaden rower nie spisywał się tak dobrze jak ten.

nikki: Niezły secik, w dodatku AGang to czeska firma, która w ramy zaopatruje między innymi Ondre Slez. Skoro jesteśmy już przy firmach, słyszałam, że udało Ci się nawiązać współpracę z pierwszymi sponsorami, możesz nam opowiedzieć coś więcej o tym?
pawełek: W tym sezonie pod swoje skrzydła wziął mnie krakowski mbike, przy współpracy z AGangiem zaopatrują mnie w cały rower, i całą resztę potrzebną mi do jazdy. Należy jeszcze przypomnieć ,że od zeszłego sezonu jeżdżę dla Bone CO, któremu jestem bardzo wdzięczny za wszystkie wyjazdy jakie się już odbyły i odbędą się w przyszłości, z tego miejsca wysoka piątka dla Baza i całej ekipy mbike’u!

nikki:Twoje ulubione miejscówki do jazdek?
pawełek: Do ulubionych miejscówek na pewno zaliczę łódzkie trialsy EC4 , na których zawsze można spotkać najlepszą ekipę do jazdy jak i pośmigać na najwyższym poziomie.

nikki: Z tego co pamiętam to wyżej wspomniane trialsy są również jedną z ulubionych miejscówek między innymi Piotra “Leszcza” Leszczyńskiego. Ale pomijając na chwilę polskie miejscówki,na pewno masz jakieś inne miejsce, które chciałbyś odwiedzić?
pawełek: Chyba nie ma jednej miejscówki którą chciałbym najbardziej odwiedzić, myślę, że trip do Kalifornii i możliwość pośmigania w Woodwardzie siedzi na samej górze tych miejscówek. Ale zostając trochę bliżej, nie pogardziłbym streetami w Barcelonie.

nikki: Trip do Cali to dobra opcja, sporo riderów sobie chwali tamtejsze parki, to samo się tyczy streetów w Barcelonie. Powiedz nam coś o swoich ulubionych trixach a także stylu jazdy z którym się utożsamiasz.
pawełek: No to na sam początek powiem coś oczywistego, że najczęściej wykonywaną i moją ulubioną sztuczką jest barspin i wszelkie kombosy go zawierające. A co do stylu jazdy, to najwięcej czasu spędzam na parku i dircie, ze streetem to już różnie bywa, ale tu uchylę rąbka tajemnicy, i zapowiem nadchodzący steetowy edicik.

nikki: W takim razie oczekujemy z niecierpliwością Twojego streetowego editu. Myślałeś kiedyś o stworzeniu jakiegoś własnego triku?
pawełek: Raczej o własnym triku nie myślałem, ale bardziej o grubszej akcji bądź kosmicznego kombosa z którym będę kojarzony.

nikki: Trixy niestety idą często w parze z nieprzyjemnymi kontuzjami…
pawełek: W ubiegłym sezonie zaliczyłem parę średnio przyjemnych “jap”, jedną dość groźnie wyglądającą, ale na szczęście żadna z nich nie wyeliminowała mnie na dłuższy czas.

nikki: Jakbyś ocenił polską scenę MTB?
pawełek: Moim zdaniem, polska scena MTB stoi na dość wysokim poziomie , pomimo tego iż kilku naprawdę dobrych riderów przesiadło się na mniejsze koła to i tak na polskiej scenie MTB naprawdę się dzieje!

nikki: Widziałam że bierzesz udział w TOP RIDErze organizowanym przez Dirtpark. Co sądzisz o tym konkursie i jak oceniasz swoje szanse na wygraną?
pawełek: Jestem na tak, jest to mega inicjatywa, ciężko o lepszą motywacje do katów nowych sztuczek. Jestem nastawiony mega pozytywnie do tego, wiec no co do wygranej to się okaże

nikki: Pomijając swój udział w TOP Riderze powiedz nam coś o swoich plany na najbliższą przyszłość
pawełek: W najbliższej przyszłości planuje omijać wszelkie dziwne kontuzje , i pokazać się z sensownymi rezultatami na istotniejszych contestach.


photos&edit by: Tomasz Szejfa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>