Ondra Slez – Wywiad dla Gravity Magazine!!!!

Z Ondrą znam się nie od dziś, poznaliśmy się ponad cztery lata temu podczas nagrywania relacji jednego z contestów FMXowych supportowanych w pokazy BMX, emitowanego wówczas na antenie 4fun TV. Chłopak już wtedy dobrze progressował, dziś prezentuje poziom światowy, mając przy tym specyficzną stylówe jazdy, którą jak sam mówi trudno mu opisać. Jesteście gotowi na kilka ciekawych info od zawodnika wspieranego między innymi przez Monster Energy i DC? No to jazda!!! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ondrą udzielonego specjalnie dla Gravity Magazine!!!!


Nikki: No to zaczynamy! Na początku przedstaw się,powiedz nam ile masz lat i skąd jesteś

Ondra: Ondra Slez, 21 lat, Vysoke Myto, Czechy.

Nikki: Dlaczego Bmx? Kto Cie zaraził tym sportem?

Ondra: Zacząłem jeździć, ponieważ mój przyjaciel kupił sobie bmxa i chciałem mieć taki sam rower jak on, w jakimś stopniu pomogła mi też gra Dave Mirra freestyle BMX, jak również różne filmiki i programy extremalne. Kupiłem mój pierwszy rower- Leader Fox,no i zacząłem jeździć trochę na flacie, trochę na parku ogólnie to na początku było ciężko jak cholera…

Nikki: Wiadomo początki są zawsze trudne, tak jak wspomniałeś Twoim pierwszym rowerem był Leader Fox, ale od tego momentu upłynęło już sporo czasu,opowiedz nam o swoim obecnym secie

Ondra: Mój rower jest w większości złożony z części od 34R, w przypadku ramy jest to prototyp sygnowany przez firmę AGang,rama była testowana i rozbudowywana przez prawie 3 lata.

Nikki: 34R to marka, z której części swoje rowery mają złożone tacy zawodnicy jak Camila Harambour,Petr Kaplan czy Michael Beran.Ale jak wiadomo każdy z zawodników ma swój określony styl jazdy i ulubione triki. Mógłbyś nam coś o tym opowiedzieć?

Ondra: Nie mam jednego ulubionego triku, robię to na co w danej chwili mam ochotę. Mój styl jazdy ciężko jest opisać, można powiedzieć ze jest trochę dziwny (śmiech), sam nie wiem.

Nikki: A co z słuchaniem muzyki podczas jazdy? Sporo riderów klei triki słuchając muzy, jak jest z Tobą?

Ondra: W trakcie jazdy w ogóle nie słucham muzyki, natomiast jeżeli słucham, to trochę punku, punk rocka, alternatywnego rocka itp.

Nikki: Przejdźmy do tematu związanego z osiągnięciami.Twoje największe osiągnięcia to…?

Ondra: Do moich największych osiągnięć zaliczyłbym pierwsze miejsce na Baltic Games, czwarte na BMX Masters, pierwsze na Vibration Urbanies. Dalej ciężko wymieniać, nie mam ich zbyt wielu…

Nikki: Pamiętam finały Baltika, rzeczywiście nieźle pozamiatałeś konkurencję swoim „dziwny” stylem mega propsy. Ale wiadomo że BMX to nie tylko widowiskowe triki ale to także kontuzje….

Ondra: W ’09 miałem pęknięta śledzionę, od tego czasu miałem kilka razy skręcone kostki, złamany obojczyk i kilka innych kontuzji…

Nikki: Pomijając ten nie zbyt przyjemny temat, przejdźmy do czegoś o czym marzy zapewne każdy rider, a mianowicie o tripie za ocean, słyszałam że nie dawno odwiedziłeś Amerykę, opowiedz coś więcej o tym tripingu

Ondra: Taaaak, na cały grudzień polecieliśmy do Kalifornii. Załatwiliśmy tam Campera i tripowaliśmy z Los Angeles przez Vegas, Wielki Kanion, San Francisco, San Jose, po San Diego i ponownie wróciliśmy do L.A.Trochę też jeździliśmy na BMX’ach ale głównie w ostatnim tygodniu wyjazdu, ponieważ przed tripem uszkodziłem sobie rękę…Co do samej wycieczki to była super!

Nikki:Nie wątpię ze było super, w końcu Cali to kolebka sportów extremalnych. Intryguje mnie bardzo jedno rzecz, o którą muszę zapytać, otóż co by było gdybyś jednak nie robił tego co robisz, myślałeś o tym?

Ondra: Hmm ciężko powiedzieć, nigdy nie wiesz co na ciebie czeka…Przed bmx’em gralem w hokeja na lodzie, wiec możliwe że nadal bym to robił, a jeżeli nie hokej, to zawsze chciałem grać na gitarze i mieć zespól. Teraz gram i mam nawet zespól, który założyliśmy ok 2 miesięcy temu, zobaczmy co z tego będzie.

Nikki: Mega! Kolejny dowód na to że marzenia jednak się spełniają,czekam w takim razie na jakiś koncert. Ale wracając do roweru,co ze sponsorami?

Ondra: Jeżeli chodzi o sponsorów to sponsorują mnie:  Monster Energy, DC buty i ciuchy, AGang ramy, 34R części, Fist rękawiczki, Pro-Tec kask, natomiast w gripy zaopatruje mnie ODI.

Nikki: Jakbyś opisał swój typowy dzień?

Ondra: Nic specjalnego, budzę się, siadam przed kompem,ewentualnie trochę gram na gitarze, jem obiad później wychodzę na rower.

Nikki: Na koniec wywiadu zapytam standardowo o plany na najbliższą przyszłość….

Ondra: Chcę uczestniczyć w zawodach BikeHall Contest, BMX worlds, FISE, Baltic Games i we wszystkim co uda mi się zaplanować…Na pewno w planach mam też nakręcenie jakiś editów i zrobienie kilku pokazów.

Nikki: W takim razie wraz z teamem Gravity Magazine i fanami trzymamy mocno kciuki i widzimy się na BikeHall już za około 3tygodnie, dzięki za wywiad.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>