High 5 Racing Team – relacja z Sony VAIO Joy Ride Fest

Kolejny weekend i kolejne zawody w naszym wykonaniu można zaliczyć do udanych! Tym razem gościliśmy w Kluszkowcach, gdzie odbywał się największy festiwal rowerowy w Polsce – Sony VAIO Joy Ride Fest. Wszyscy miłośnicy i pasjonaci dwóch kółek musieli się tam znaleźć! Tak też się stało, na stoku góry Wdżar można było spotkać przedstawicieli rozmaitych odmian kolarstwa między innymi: trialu, maratonu, slopestyle’u czy enduro. Oczywiście nie zabrakło również zjazdowców, którzy w liczbie mocno przekraczającej 300 osób stanęli z nami na starcie.
Na miejsce dotarliśmy w Czwartek wieczorem. Po długiej podróży rzuciliśmy tylko okiem na świeżo wybudowany pumptrack (przy okazji wykonując parę przejazdów :D), po czym udaliśmy się na noclegi, by następnego dnia w pełni sił ruszyć na treningi. Piątkowy poranek przywitał nas deszczem i niską temperaturą . Wykonaliśmy parę przejazdów, które w połączeniu z dobrą muzyką od razu nas rozgrzały i zapomnieliśmy o pogodzie. Trasa była w niewielkim stopniu zmodernizowana względem zeszłorocznej, trochę bardziej płynna. Jeździło nam się bardzo dobrze , bez większych przygód czy upadków. Po cichu licząc na dobre wyniki postanowiliśmy odpuścić sobie część piątkowych koncertów i skupić się na zawodach. Jak się później okazało – była to bardzo dobra decyzja! W sobotę szybko każdy z nas wykonał dwa przejazdy treningowe i zaczęło się odliczanie do startu. Jako pierwszy do walki z trasą i panującymi warunkami ruszył nasz junior , który szybko pokazał, że dziś nie ma sobie równych wskakując na najwyższy stopień podium! Następnie zmagania rozpoczął Banan, ale niestety po nieszczęśliwym upadku zakończył zawody na 17 pozycji , a szkoda bo był w stanie wskoczyć do ścisłej czołówki. Na koniec kategoria PRO, a w niej nasz ostatni, najlepszy zawodnik! Marek wykręcił imponujący, 7 czas ze stratą zaledwie 3 sekund do zwycięzcy. Po zakończeniu zawodów Diamondback Downhill wykonaliśmy kilka przejazdów A-Line’em, trasą do Dual Slalomu i chyba najlepszą miejscówką Slopestyle’ową w Polsce. Następnie udaliśmy się na nocleg, by wziąć szybki prysznic i wpaść zrelaksować się na pumptrack’u oraz potem na stoku Wdżaru przy muzyce. Wieczór upłynął na dobrej zabawie w gronie zaprzyjaźnionych rowerzystów. W niedzielę na totalnym chill’u zjeżdżaliśmy A-Line’em oraz podziwialiśmy zmagania zawodników na NS Bikes Slopestyle! Na zakończenie udaliśmy się oglądać dekorację zwycięzców (oczywiście nie ukrywamy, że rozpierała nas duma, że na najwyższym stopniu podium stanął NASZ CZŁOWIEK :D). Potem pozostało już tylko pakowanie, droga do domu i powrót do rzeczywistości oraz codziennych obowiązków. Za ten bardzo udany weekend chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, bo bez nich nie byłoby tego świetnego event’u oraz wszystkim kibicom i zawodnikom za stworzenie tak unikatowego klimatu na stoku i nie tylko, a przede wszystkim największe podziękowania składamy na ręce naszych, najlepszych sponsorów:

http://diverseextremeteam.com/
http://www.diversesystem.com/
http://extreme-pro.pl/
http://www.gravitymag.pl/
https://www.facebook.com/ACiDCREW12

…bo bez nich wszystko wyglądałoby inaczej. Bardzo, bardzo wysoka 5 i do zobaczenia w górach już w najbliższy, długi weekend!

Pełne wyniki zawodów znajdziecie pod linkiem:

http://www.sport-timing.pl/system/wyniki/117/wyniki_kluszkowce%202013.pdf

Zdjęcia:
http://www.zakopaneurlop.pl
https://www.facebook.com/GBachPhoto
http://www.mateuszmartyna.fotolog.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>