Downhill Contest 2013 – relacja od High Five Racing Team

1 edycja zawodów Pucharu Polski – Downhill Contest już za nami!!! Koniecznie przeczytajcie relacje z tego contestu od chłopaków z High Five Racing Team!!!

W piątek rano wyjechaliśmy pełnym składem do Wisły na pierwszą inauguracyjną edycję Pucharu Polski rozgrywaną na górze Stożek. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na krótką, pieszą inspekcję trasy. Tegoroczna trasa zrobiła na nas ogromne wrażenie – bardzo dobrze przygotowana, bardzo wymagająca, płynna i szybka. Po zejściu z trasy od razu poszliśmy po rowery i wyruszyliśmy na górę. Ze zjazdu na zjazd było coraz lepiej i szybciej. Piątkowe treningi dobiegły końca. Sobota znów powitała nas słońcem i dobrymi warunkami – treningów ciąg dalszy. Każdy już miał obrane swoje linie przejazdu, nie obyło się bez drobnych awarii sprzętu oraz paru upadków. Sobota przebiegła bardzo szybko, na trasie trenowało wielu zawodników – z Polski, jak i z zagranicy. Podczas sobotnich i piątkowych treningów panowała świetna atmosfera – po zimowej przerwie znów mogliśmy się wszyscy spotkać, porozmawiać i wymienić poglądami oraz doświadczeniem. Nadszedł dzień zawodów… Warunki diametralnie się zmieniły względem ubiegłych dwóch dni – trasa była wilgotna, w kilku miejscach powstały dziury, powychodziły korzenie. Niedzielne przedpołudnie szybko minęło i zaczęły się starty – niestety nie do końca dla nas udane. Każdy z nas w swoim przejeździe dwa razy (solidarnie! :D) spotkał się z ziemią. Ostatecznie uplasowaliśmy się na następujących pozycjach:

Marek – 55.

Banan – 32.

Tomek – 15.

Każdy z nas wyciągnął ze swojego przejazdu odpowiednie wnioski, nabrał nowych doświadczeń. Mamy cichą nadzieję, że to złe, dobrego początki! Chcielibyśmy ogromnie podziękować naszym sponsorom, którzy wspierają nas w tym sezonie:

http://diverseextremeteam.com/

http://www.diversesystem.com/

http://extreme-pro.pl/

http://www.gravitymag.pl/

https://www.facebook.com/ACiDCREW12

Wielkie podziękowania składamy również organizatorom za świetną organizację zawodów i przygotowanie tak trudnej i wymagającej trasy oraz kibicom za mega doping – mistrz!

Do zobaczenia na kolejnych zawodach już w maju! High5!

zdjęcia: zbiór prywatny

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>