Diverse Downhill Contest

Blisko dwa tygodnie pozostały do najważniejszego i najbardziej prestiżowego wydarzenia downhillowego w Polsce! Ekstremalne międzynarodowe zawody rangi Pucharu Europy UCI C1 Diverse Downhill Contest zostaną rozegrane już 27 kwietnia br. na trudnej i wymagającej trasie zlokalizowanej na górze Stożek w Wiśle.


Ponad 300 zawodników reprezentujących aż dziesięć narodowości potwierdziło już swój udział w rywalizacji o najwyższe trofeum. Duże zainteresowanie i emocje związane z wydarzeniem przejawiają Anglicy, którzy jak wiadomo wywodzą się z najmocniejszej sceny zjazdowej na świecie. Nie zabraknie także najlepszych zawodników z Rosji, Czech, Słowacji czy też Austrii. Sławomir Łukasik – aktualny Mistrz Polski w zjeździe na rowerach, zdobywca Pucharu Polski a także zwycięzca jednej z edycji Pucharu Europy 2013 r. [we Włoskiej miejscowości Pila] zapowiada zaciętą walkę o najwyższy stopień podium!

Zawody Diverse Downhill Constest będą oficjalną inauguracją sezonu downhill’owego w Europie Środkowo-Wschodniej. Wysoki statut zawodów – UCI C1 przyznany Polsce przez Międzynarodową Unię Kolarską po raz pierwszy od 2004 r. gwarantuje wyśmienitą obsadę zawodników starego globu, którzy walczyć będą o pulę nagród w wysokości 15 000 PLN w gotówce. Dla widzów organizatorzy oprócz ekstremalnych emocji przygotowali także atrakcje specjalne!

Zapisy na zawody trwają do 23 kwietnia br. godz. 24:00 lub do wyczerpania miejsc: http://race-timing.pl/organizacja_zawodow/zawody/lista/197/lista_zawodnikow.html.

Foto&Info

https://www.facebook.com/downhillcontest.

http://diverseextremeteam.com/news/puchar-europy-diverse-downhill-contest-juz-za-miesiac.html

Link do wydarzenia na fb: >>click<<

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>